축광 반사 돌출 플라스틱 로드 스터드 RRA2-110PF
A raised road stud with glow in the dark and reflective functions and arrow shape. With its long glow time, great durability, and high reflective brightness, it is widely use in rural roads, tunnels, bridges, and other locations.
Model: RRA2-110PF
본체 재질: ABS
Reflective Material: 43-bead glass bead reflective sheets (yellow-white or white-white)
잔광 강도: 10분>1550mcd/㎡,60분>220mcd/㎡,3시간>52mcd/㎡
Size:105*96*21mm
Load Capacity:>16 tons
소개
This environmentally-friendly raised road stud is made by mixing our photoluminescent powder with resin and pouring it into the ABS base. The glow part is designed as an arrow shape to give clearer guidance, and its clear PC case ensures extra durability and longer product life. It absorbs natural light during the day and can glow in the dark for over 12 hours. It also offers high reflectivity and superior resistance to water degradation and aging. It provides safety guidance to pedestrians, motorcyclists, and drivers through the night and adverse weather conditions.
Simple to install and require no maintenance, it is recommended to be used in rural roads, tunnels, bridges, and other locations.
사양
| 모델: | RRA2-110PF |
| 본체 재질: | ABS |
| 반사 소재: | 43-bead glass bead reflective sheets (yellow-white or white-white) |
| 축광 색상: | 황록색 |
| 잔광 강도: | 10분>1550mcd/㎡,60분>220mcd/㎡,3시간>52mcd/㎡ |
| 부하 용량: | >16 tons |
| 작동 온도: | -20°C ~ 70°C |
| 크기: | 105*96*21.5mm |
| Weight: | 168g |
| 서비스 수명: | 5년(정상 사용 시) |
애플리케이션
Recommended Installation Location: Bike lanes, greenways, rural areas, tunnels, bridges, etc.
설치 방법: 먼저 설치 위치를 결정하고 노면을 깨끗이 청소합니다. 그런 다음 에폭시 구조용 접착제와 나사를 사용하여 바닥에 고정합니다.
주의 사항: 반사 효과에 대한 간섭을 방지하기 위해 반사 표면에 접착제가 묻지 않도록 하십시오. 제품 표면을 닦을 때 용제형 용제를 사용하지 마세요.
문의
문의사항 정보를 자유롭게 제출해 주세요. 최대한 빨리 연락드리겠습니다.





